• Kyselina listová alebo Vitamín B9 , kyselina folová..

   

     

 • Kyselina listová a tablety

 • Kyselina listová, teda vitamín B9, je dôležitá pre správne fungovanie tela, či podporu niektorých funkcií organizmu, najmä v období pred počatím dieťaťa a počas tehotenstva. Ale ako to bude so samotným prísunom kyseliny listovej do nášho tela? V akej forme môžeme kyselinu listovú najideálnejšie zabezpečiť?

  V nasledujúcich niekoľkých riadkoch sa budeme rozprávať o kyseline listovej vo forme tabliet. Jednoducho, ak chcete urobiť niečo pre Vaše telo, tak sa rozhodnite pre kyselinu listovú vo forme tabliet. Tie dostanete v špecializovaných obchodoch zameriavajúcich sa práve na túto veľmi dôležitú látku.

  Čím sa ešte vyznačuje kyselina listová vo všeobecnosti?

  Kyselinu listovú môžeme považovať za vitamíny, ktoré sa dajú rozpustiť vo vode, takže konzumácia tejto látky je veľmi jednoduchá vo všeobecnosti. Pokiaľ si zakúpite túto kyselinu vo forme tabliet, tak môžete očakávať, že sa táto kyselina bude podieľať na metabolizme nukleo a amino kyselín. Ak máte nábeh na srdcový infarkt a mozgovú príhodu, tak pre Vás bude tento vitamín B9 taktiež veľmi potrebný. Medzi ďalšie prospešné účinky kyseliny listovej patrí napríklad znižovanie rizika vývojových vád embrií počas tehotenstva. Vitamín B9 stimuluje tvorbu žalúdočnej kyseliny a zvyšuje chuť do jedla, udržiava pleť a zlepšuje kvalitu vlasov. Okrem iného taktiež podporuje funkciu pečene, žalúdka a čriev. V neposlednom rade predchádza vzniku rakoviny pľúc, hrubého čreva a konečníka. Pokiaľ sa rozhodnete zakúpiť si kyselinu listovú v tabletovej forme, tak je dôležité poznať aj samotné dávkovanie. Čo sa týka detí, tak pre tie sa odporúča denná dávka 80 – 200 mikrogramov, pre mužov a ženy 200 – 300 mikrogramov a pre tehotné a dojčiace ženy okolo 400 mikrogramov.

  Vo väčšine prípadov môžete dostať kyselinu listovú, teda vitamín B9, vo forme tabliet na rôznych internetových portáloch či priamo vo Vašej lekárni na požiadanie. Nehazardujte so svojím zdravím a zabezpečte si pravidelný prísun kyseliny listovej, pretože zdravie máme iba jedno!

Čeština‎EnglishFrançaisDeutsch