• Kyselina listová alebo Vitamín B9 , kyselina folová..

   

     

 • Porovnávanie produktov vitaminu KYSELINA LISTOVÁ

 • Najideálnejším spôsobom prijímania výživných látok je konzumácia jedál, ktoré by mali byť ideálne pestré a bohaté na tieto živiny. V dnešnej dobe poznáme podrobné zloženie potravín a sme schopní si vybudovať vhodný jedálniček na každý deň.

   

  Kyselina listová sa vyskytuje v mnohých potravinách, no jej najväčšie zastúpenie nájdeme v zelenine, ako sú strukoviny, špenát, červená repa, kel, ale takisto sa tejto dôležitej živiny nabažíme z jedál, ako sú pečienka, celozrnné pečivo, vajcia, ryby či orechy. Vďaka pokročilým vedeckým výskumom si však dnes vieme vyrobiť množstvo látok, a jednou z týchto látok je aj kyselina listová, ktorú si vieme bez problémov zaobstarať v akejkoľvek lekárni vo forme tabliet.

   

  Tento doplnok stravy predstavuje syntetickú kyselinu listovú, ktorá môže mať v týchto tabletkách rozličné zastúpenie. V ponuke tejto lekární nájdeme výber z mnohých produktov, ktoré sú odlišné obsahom kyseliny listovej a počtu tabliet. Za nižšiu cenu nájdeme tablety, ktoré obsahujú menšiu dávku kyseliny listovej, t. j. 400 μg, čo predstavuje bežnú odporúčanú dennú dávku. Vyššia suma je žiadaná za tabletky, ktoré obsahujú väčšie množstvo tejto výživnej látky, t. j. 700 – 1000 μg, pričom treba vedieť že dávka 700 – 800 μg denne je vhodná pre tehotné ženy a treba si takisto uvedomiť, že dávka 1000 μg predstavuje maximálnu odporúčanú dennú dávku.

  Cena balení sa okrem všetkého odvíja aj od počtu tabliet, ktorý môže byť rôzny, no jedná sa najmä o 30 – 100 kusové balenia. V širokej ponuke lekární nájdeme aj množstvo balení, ktoré ponúkajú tablety s obsahom železa aj kyseliny listovej, a to z toho dôvodu, že tieto látky sú si veľmi príbuzné a majú mnoho podobných účinkov. Je len na vás, či potrebujete doplniť kyselinu listovú len dočasne alebo chcete užívať tieto doplnky stravy dlhodobo pre správne fungovanie vášho organizmu, a preto si môžete vybrať z už spomínaných možností balení.

   

Čeština‎EnglishFrançaisDeutsch