• Kyselina listová alebo Vitamín B9 , kyselina folová..

   

     

 • Kyselina listová na podporu plodnosti

 •  

  Veľmi často spomínaným problémom v dnešnej dobe je problém otehotnieť. Táto citlivá záležitosť sa stáva čoraz častejším problémom, ktorý je hlavnou témou mnohých internetových diskusií na otvorených fórach. Nájdeme množstvo rád a typov, ako podporiť plodnosť, či už u mužov alebo u žien, no jednou z osvedčených metód je aj užívanie kyseliny listovej, ktorá má vysoko blahodarné účinky aj na plodnosť človeka.

  Kyselina listová je jedným z nevyhnutných vitamínov pre úspešné otehotnenie a následný správny vývin plodu. Za podmienok, že je vaša strava pestrá a dodržiavate zdravý životný štýl, by ste nemali mať žiadne závažné problémy s otehotnením. Na druhej strane, ak máte sedavé zamestnanie a šport nie je váš najlepší kamarát, mali by ste si dať záležať na pestrej strave, ktorá by mala obsahovať všetky pre telo potrebné látky, ktorými sú aj vitamíny. V prípade, že vaša strava je dobre vyvážená a máte dostatočný príjem výživných látok, otehotnenie by malo prebehnúť bez najmenších komplikácií. Ak sa už dlhšie pokúšate o dieťatko a vynakladáte veľkú snahu aj do vášho jedálnička a životného štýlu a stále sa vám nedarí, možným problémom je nedostatok kyseliny listovej, ktorá je dostupná aj v podobe výživových doplnkov vo forme tabliet. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí užívali tento doplnok stravy, či už sa jedná o ženy či o mužov, mali takmer bezproblémové otehotnenie a následne úspešný pôrod.

   

  Kyselina listová je ľahko dostupná v každej lekárni a nevyžaduje žiadny lekársky predpis. V lekárni nájdete ponuku rozličných balení, s odlišným obsahom tohto vitamínu, známeho aj ako vitamín B9. Odporúčaná dávka pred a počas otehotnenia sa pohybuje v rozmedzí 700 – 1000 μg kyseliny listovej za deň.

  A preto, ak hľadáte najúčinnejší spôsob na podporu plodnosti, neváhajte a zaobstarajte si kyselinu listovú, ktorá je dostupná v podobe tabliet, a pomôže aj vám k zdravému a krásnemu bábätku.

   

Čeština‎EnglishFrançaisDeutsch