• Kyselina listová alebo Vitamín B9 , kyselina folová..

   

     

 • Kde sa dá kúpiť kyselina listová

 •  

  Kyselina listová patrí vo všeobecnosti ku kyselinám, ktoré tvoria neodmysliteľnú súčasť nášho tela, a teda prispievajú k jeho správnej funkcii. Vo všeobecnosti je viac možností, ako si zaobstarať kyselinu listovú.

  Prvou našou radou je navštíviť špecializované webové stránky, kde sa dočítate veľmi dôležité odborné informácie ohľadom fungovania kyseliny listovej, jej možných pozitívnych, ale aj negatívnych účinkoch. Samozrejmosťou je nájdenie informácií o celkovom dávkovaní pred tehotenstvom, po tehotenstve a podobne. Ak ste sa teda už rozhodli zakúpiť si kyselinu listovú a máte dostatok naštudovaných informácií ohľadom nej, tak máte viacero možností.

   

  Prvou z nich môže byť Vaša najbližšia lekáreň. V nej Vám ochotne lekárnici poradia, kedy túto kyselinu užívať, aké je dávkovanie a podobne. Ďalšou dôležitou otázkou môže byť, či sa táto kyselina dá zakúpiť bez receptu a odporúčania Vášho obvodného lekára. Áno, je to možné. Kyselina listová (acidum folicum) je voľne dostupná bez receptu. Jednoducho, užívanie vitamínov tohto typu je nesmierne dôležité, pokiaľ chcete zostať vitálnymi ľuďmi! Pokiaľ ale nechcete navštevovať Vašu lekáreň kvôli kyseline listovej a máte radšej nákupy cez internet, tak neváhajte a objednajte si vitamín B9 (kyselinu listovú) zo špecializovaných stránok, ktoré sa zaoberajú predajom doplnkov výživy. Kyselina listová je vo všeobecnosti považovaná za doplnok výživy, takže sa naozaj nejedná o liek ako antibiotikum, ktorý ničí nielen škodlivé baktérie, ale zároveň znižuje aj imunitu.

  Samozrejme, treba si pozorne prečítať informácie ohľadom daných tabliet, ktoré si budete objednávať, aby ste, jednoducho, vedeli, do čoho idete. Objednávky cez internet vždy prinášali so sebou určité percento rizika, avšak tomu sa nikdy nevyhneme. V dnešnej dobe však je toto riziko takmer zanedbateľné, a preto nemusíte mať strach ani pred objednávkami cez internet.

   

  Takže, v podstate má každý jeden človek dve možnosti, ako si zaobstarať kyselinu listovú – v lekárni alebo cez internet.

Čeština‎EnglishFrançaisDeutsch